Банкрутство страхувальника. Відповіді на актуальні запитання - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Банкрутство страхувальника. Відповіді на актуальні запитання

 1 . Як гроші страхувальника захищені у разі банкрутства (фінансових проблем) у страховика ? Чи можливий варіант втрати коштів?

Згідно Закону України «Про страхування» , страховик повинен вживати всі дії для того, щоб у разі будь-яких фінансових проблем, не порушувалися права страхувальника щодо виконання перед ним зобов’язань згідно договору страхування. Одними з таких дій є – резервування грошових коштів, перестрахування і т.п.
У разі банкрутства страховика, страхувальник повинен дотримувати процедуру банкрутства згідно чинного законодавства України, в тому числі Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Втрата грошових коштів можлива у випадку, коли страхувальник, під час процедури банкрутства страховика, протягом 30 днів з моменту публікації в офіційному друкованому виданні, не звернувся до господарського суду з письмовою заявою про свої вимоги до боржника. Заяви, що надходять після закінчення 30 -денного термін , ні боржником, ні судом не розглядаються і вважаються погашеними. Також потрібно звернутися із заявою про включення до списку кредиторів до ліквідаційної комісії кредиторів.
 
2 . Чи може страхувальник достроково розірвати договір страхування життя ?
Страхувальник достроково, безумовн , має право розірвати договір страхування. Дане питання регулюється Цивільним кодексом України, а також безпосередньо Законом України «Про страхування». Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона зобов’язана повідомити іншу не пізніше як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування, якщо інше не передбачено договором страхування.
 
3 . Як у такому випадку відбувається процедура повернення викупної суми? Коли і в якому розмірі виплачується викупна сума при розірванні договору страхування ?
У разі дострокового припинення дії договору страхування, страховик виплачує страхувальнику викупну суму, яка є майновим правом страхувальника за договором страхування. Розмір викупної суми завжди менше за розмір вже сплачених страхових внесків. Як показує практика, в перші два роки викупна сума дорівнює нулю. Викупна сума розраховується математично на день припинення договору страхування залежно від періоду, протягом якої діяв договір страхування, згідно з методикою, яка проходить експертизу в Уповноваженому органі, здійснена актуарієм і є невід’ємною частиною правил страхування життя.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda