Нові умови будівництва. Які зміни відбулися? - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Перед початком будівництва суб’єкти будівельних відносин повинні ознайомитись з нормами визначеними законодавством, щодо отримання усіх необхідних документів для будівництва. В іншому випадку існує велика ймовірність настання негативних наслідків.

 Яких змін зазнало законодавство та що тепер представляє собою будівництво?

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» № 1817-VIII, який набрав чинності 10 червня 2017 року внесено зміни до ряду законів, які регулюють містобудівну діяльність.

 Нововведення змінюють систему будівництва в цілому, а також підхід до отримання дозволів на будівництво. Серед змін фігурує скасування категорій складності об’єктів будівництва I, II, III, IV,V та замість них передбачає поділ об’єктів будівництва за класами наслідків : незначні наслідки – СС1; середні наслідки – СС2; значні наслідки – СС3.

Відповідно до змін у законодавстві, об’єкти будівництва I, II категорії складності відносяться до об’єктів класу незначних наслідків (СС1), об’єкти  III та IV категорії складності – до об’єктів із середніми наслідками (СС2)  та V категорії складності – до об’єктів із значними наслідками (СС3).

До якого класу наслідків віднести об’єкт визначає проектна організація за погодженням із замовником будівництва. Законом визначено вичерпний перелік об’єктів, які належать до класу із значними наслідками (СС3), а також перелік ознак за наявності яких об’єкт не можна віднести до класу із незначними наслідками (СС1).

Також, спрощується порядок початку будівельних робіт. Зміни законодавства скасовують декларації, які діяли раніше для початку будівництва об’єктів I-III категорії складності. Будівництво об’єктів із незначними наслідками (СС1) розпочинається після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Початок виконання будівельних робіт для класу об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками здійснюватиметься на підставі дозволу. Відповідно декларації про початок виконання підготовчих або будівельних робіт, що зареєстровані до набрання чинності законом залишаються чинними до завершення будівництва об’єктів.

При цьому виконання підготовчих робіт для об’єктів із незначними наслідками (СС1) може відбуватись на основі повідомлення про початок виконання будівельних робіт, а для об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками – дозволу на виконання будівельних робіт.

Форма повідомлення затверджується Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, зменшено ступені дозвільних документів для початку будівельних робіт. Раніше законодавство передбачало три види документів.

За наявності документів на виконання підготовчих та будівельних робіт, а також після складання акту обстеження зелених насаджень, інші документи для видалення зелених насаджень не вимагаються.

Відповідальність за порушення законодавства у сфері містобудування посилилась, зокрема розміри деяких штрафів суттєво зросли.

Чимало інших, не менш значних змін було внесено, однак підсумовуючи вищевикладене можна виділити основні з них :

  • скасування категорій складності будівництва;
  • скасування декларації про початок будівництва (спрощення початку будівельних робіт для об’єктів із незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками) ;
  • посилення відповідальності за порушення містобудівного законодавства.

Катерина Тараскіна, юрист, ЮФ “Центр правового консалтингу”


Дізнайтесь більше про послуги  ЮФ “Центр правового консалтингу”
у сфері будівництва житла та нежитлової нерухомості жилья: 
 https://cpk.ua/real-estate-investment/ 

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda