Як відкрити приватний дитячий садок? Документи
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
Як відкрити приватний дитячий садок? Документи

Мешканці великих міст України часто стикаються з проблемою перевантаженості дитячих садків. На тлі такої ситуації відкриття приватного дитячого садочка здається цілком привабливою та рентабельною інвестицією. Дана стаття дає деякі відповіді на комплексне питання «Як відкрити садок?»

Форма реєстрації дитячого садка

До травня 2018 року дитячий садок міг функціонувати виключно на базі юридичної особи. Відтепер, після внесення відповідних змін до законодавства, послуги дошкільної освіти можуть надаватися, в тому числі, і фізичними особами – підприємцями. Тепер розглянемо, що ж, в зв’язку з цим, було покращено для сфери бізнесу.

Саме по собі створення суб’єкта господарської діяльності, будь то юридична особа або фізична особа – підприємець, супроводжується реєстрацією в податкових органах і відкриттям рахунку в банку. Крім того, незалежно від форми власності, може знадобитися отримання електронного цифрового підпису для укладення угод онлайн, подання звітності, здійснення платежів через онлайн банкінг. А в разі, якщо планується здійснення розрахунків на загальну суму, яка перевищує 1 000 000 гривень на рік, такі розрахунки необхідно буде проводити через касові апарати.

А ось від самої форми реєстрації приватного дитячого садка буде залежати чимало важливих нюансів ведення підприємницької діяльності, а саме: форма оподаткування, бухгалтерський облік, кількість найманих працівників, способи взаєморозрахунків, відповідальність інвестора, тощо. Тому перш, ніж реєструвати приватний дитячий сад, слід врахувати умови майбутньої діяльності.

Реклама або вивіска?

Важливу роль також може грати питання реклами установи. В Україні діє спеціальне законодавство, яке регулює розміщення реклами. Варто звернути увагу, що просто так розмістити на фасаді будівлі рекламний плакат не можна. Необхідно отримати дозвіл. Навіть якщо сама будівля належить власнику дитячого садка, або ж згода власника вже отримана. Законодавство визначає поняття «реклами» і регламентує вимоги до її розміщення. Але не слід також забувати і про те, що існує поняття «вивіски», на яке дозвіл не потрібен.

Ліцензія на надання послуг дошкільної освіти

Ключовим елементом відкриття приватного дитячого садка є отримання ліцензії на надання послуг дошкільної освіти. Відсутність такої ліцензії тягне за собою накладення штрафу. Крім того, ліцензія виступає в якості своєрідної гарантії надання якісних послуг для потенційних клієнтів дитячого садка. Її отриманню передує ряд інших процедур:

– вибір приміщення, в якому буде знаходитися дитячий сад;
– забезпечення належних комунальних послуг;
– отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи про відповідність приміщення;
– отримання підтвердження про відповідність приміщення правилам пожежної безпеки;
– розробка документів про охорону праці;
– організація харчування;
– організація медичного обслуговування.

Підбір персоналу дитячого саду – це не менш важливий етап підготовки до відкриття установи. Співробітники повинні мати профільну освіту і пройти медичне обстеження. Для працівників необхідно розробити інструкції, провести інструктажі, укласти трудові договори.

Часто трапляється питання: «Як відкрити приватний дитячий садок в квартирі?». Важливою умовою отримання ліцензії є відповідність приміщення ліцензійним умовам. Таким чином, відкрити приватний дитячий садок в квартирі буде дуже складно, хоча б тому, що однією з вимог є наявність двох виходів з приміщення.

В незалежності від форми реєстрації дитячого садка, необхідно також узгодити режим роботи такої установи, навчальне навантаження на дітей і вихователів з органами санітарно-епідеміологічної служби. Для цього необхідно вивчити і проаналізувати інформацію по регіону, провести переговори з відповідними органами. Дуже важливим у цій процедурі буде коректність заповнення всіх форм і заяв. Найчастіше, сама незначна помилка в документах, може служити причиною для відмови в їх розгляді. З одного боку, виправити помилку і знову подати документи не складно, але з іншого – термін розгляду документів у державних органах складає від 10 до 30 днів незалежно від того, перша це подача документів або повторна.

Як відкрити дитячий розвиваючий центр в Україні

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» одним з видів установ дошкільної освіти є дитячий розвиваючий центр. Існує думка, що, щоб відкрити дитячий розвиваючий центр, ліцензія не потрібна. З таким твердженням погодитися не можна, адже ліцензія видається на надання послуг дошкільної освіти, а не на саму установу. Таким чином, ліцензія все ж необхідна.

Дитячий розвиваючий центр відрізняється від дитячого садка, в першу чергу, різновидами послуг, які надаються. Процедура ж отримання ліцензії на надання послуг дошкільної освіти практично ідентична як для дитячого розвиваючого центру, так і для дитячого садка.

Життя дитячого садка після отримання ліцензії і відкриття

Управління приватним дитячим садком, в цілому, нічим не відрізняється від ведення будь-якої іншої підприємницької діяльності. Такій установі, в будь-якому випадку, необхідно вести бухгалтерський облік, платити податки, подавати звітності, укладати договори, проходити перевірки державних органів тощо. Дуже важливо також належним чином оформляти правові відносини з клієнтами, а саме укладати договори, в яких чітко визначати умови надання послуг, оплати, відповідальності, харчування. Це в майбутньому допоможе уникнути проблем в разі непередбачених ситуацій. Дитячому садку важливо чітко визначити зони своєї відповідальності перед батьками.

Щоб уникнути непорозумінь з державними органами та клієнтами, дитячому садку необхідно організувати злагоджений механізм роботи. Для вирішення цього завдання слід, по необхідності, залучати зовнішніх консультантів, які надаватимуть комплексні послуги з бухгалтерського та юридичного супроводу, в той час як засновник зможе зосередитися на веденні основної діяльності виховного закладу.

Дмитро Варік,
Юрист ЮФ «Центр правового консалтингу»

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda