Лізингові компанії – визначення й порядок реєстрації

 

Лізингові компанії є юридичними особами, які передають право володіння та користування річчю неспоживчого типу, яка є предметом лізингу. Така річ визначена індивідуальними ознаками та, відповідно до законодавства України, віднесена до основних фондів

Діючі лізингові компанії, за допомогою лізингу, можуть спрощувати процедуру придбання об’єктів комерційної нерухомості у власність.

Послуга з фінансового лізингу це операції з фінансовими активами. Суть операцій полягає в набутті у постачальника юридичною особою у власність речі. Набуття відбувається згідно встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов. Передача предмету Договору у користування лізингоодержувачу відбувається за визначену плату та на встановлений термін, який складає не менше 1 року.

Лізинговоі компанії можуть надавати й інші послуги. Ці послуги надаються суб’єктом господарювання, згідно Закону України, який визначає вимоги, відносно суміщення фінансових послуг.

Українське законодавство не обмежує коло юридичних осіб, які можуть здійснювати операції з надання послуг фінансового лізингу.

 

За правовим статусом, лізингова компанія може і не бути фінансовою установою. Але вона наділена законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг (Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України).[/column]