Современное понятие и значение стадии возбуждения уголовного дела. Теоретический аспект - сpk.ua
Центр правового консалтинга
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Современное понятие и значение стадии возбуждения уголовного дела. Теоретический аспект

“Юридическая газета” №42 от 19 октября 2010 року.

Текст подается языком оригинала

Стадія порушення кримінальної справи в кримінально-процесуальному законодавстві займає особливе місце і має важливе значення.
Проблеми, які піднімаються в даній статті про визначення поняття «кримінальна справа» і коли вона починається, на сьогоднішній день мають мати місце, як на науковому так і на законодавчому рівні.
Не можна не погодитися з висновками автора про необхідність закріпити на законодавчому рівні поняття «кримінальна справа» і встановлення формування кримінальної справи з моменту отримання інформації про злочин.
Такий підхід до формування кримінальної справи може позитивно вплинути на подальший хід розслідування. З моменту отримання інформації про злочин починається збір доказів, а саме, – огляд місця події, опитування очевидців, вилучення речових доказів та інше. Ці дії регламентуються кримінально-процесуальним законодавством і вони повинні проводитися в рамках кримінальної справи.
Автор пропонує своє визначення поняття «кримінальна справа», але вбачається, що таке визначення цього поняття недостатньо відображає правову природу такого явища, як «кримінальна справа» і потребує більш поглибленого визначення.
Щодо стадій порушення кримінальної справи то цілком правомірно, щоб вона починалась з моменту отримання інформації про злочин. Це дасть можливість включитися в процес збору доказів всім ланкам правоохоронного органу, які мають до цього відношення. І звичайно що при цьому необхідно реформувати правоохоронні органи, кримінально-процесуальне законодавство і судову систему.
Василий Михайлович Андросюк, адвокат ЮФ «Центр правового консалтинга»

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda