Превращение акционерного общества в другие организацонно-правовые формы - сpk.ua
Центр правового консалтинга
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Превращение акционерного общества в другие организацонно-правовые формы

“Юридическая газета” №49 от 07 декабря 2010 года.

Николай Осинский, ведущий юрист ЮФ “Центр правового консалтинга”

Текст комменатрия подается языком оригинала

Перетворення акціонерного товариства в інше товариство є доволі складним, довготривалим та відповідальним  процесом.

Крім можливих проблем, висвітлених у статті, не варто забувати і про те, що в силу положень ч.1 ст.107 ЦК України прийняття рішення про перетворення надає кредиторам акціонерного товариства право вимагати від останнього дострокового виконання зобов’язань. При цьому, реалізація такого права кредиторами, може мати негативні наслідки для акціонерного товариства та його господарської діяльності.

Крім цього, акціонерним товариствам, що здійснюють ліцензійні види діяльності або такі, що потребують отримання іншої дозвільної документації, не варто забувати і про те, що перетворення, як правило, пов’язане з необхідністю отримувати нові ліцензії, дозволи тощо, та протягом часу, необхідного для отримання таких документів, господарська діяльність новоствореного товариства фактично буде заблокована.

До прийняття рішення про перетворення акціонерного товариства варто звернути увагу і на умови укладених товариством договорів, особливо це стосується договорів оренди, так як припинення таких договорів може бути пов’язано із реорганізацією товариства.

Що ж стосується необхідності проведення перетворення акціонерного товариства, то тут необхідно зазначити, що можливі і інші шляхи вирішення проблеми зміни організаційно-правової форми, але, враховуючи те, що кожна ситуація є унікальною, такі шляхи необхідно розробляти в кожному окремому випадку індивідуально в залежності від існуючих обставин.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda