9 грудня 2015 в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Податкова реформа - 2016: до чого готуватися бізнесу». - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
9 грудня 2015 в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Податкова реформа – 2016: до чого готуватися бізнесу».

Організатор – видавництво «Юридична практика» за підтримки газети «Бізнес».

П’ять провідних юристів у податковій сфері за версією Legal Awards (переможці за останні 5 років) прокоментували основні законодавчі ініціативи Міністерства фінансів України та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
 
У рамках заходу були розглянуті наступні питання:
• Чому буксирує податкова реформа та до яких змін готуватися бізнесу
• Реформування або ліквідація податкової міліції: від кого менше шкоди – «від пожежі або від пожежних»
• Податок на прибуток – швидше «живий, ніж мертвий»
• Спрощена система оподаткування: добро чи зло для бізнесу
• Податок на розкіш: бути чи не бути
Як заявив керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав РОМАНЧУК, податкової реформи, яку обіцяли бізнесу політики, не буде у зв’язку з відсутністю політичної волі керівництва країни, популізм і небажанням політиків йти шляхом зменшення видатків бюджету. Бізнес більше турбує адміністрування податків і кримінальні переслідування, ніж ставки податків.
Старший партнер WTS Consulting Олександр МІНІН звернув увагу, зокрема, на необхідність зняття ризиків перекладу будь-яких податкових спорів на значні суми в кримінальне розслідування, що має місце зараз. У цьому плані проект Мінфіну створює додаткові ризики пропозицією альтернативного вирішення спорів і пов’язаними з ним особливостями кримінального провадження. Пропонується певного роду постійно діючий механізм податкового компромісу для великих неплатників. Що створює, з одного боку, корупційні ризики і можливість відходу від повної сплати податків, а з іншого – потенційний механізм спонукання до «компромісу» через кримінальні загрози. Окремо доповідач проаналізував необхідні зміни в податковій сфері, які будуть позитивно сприйняті. Такими кроками можуть стати все-таки деяке зниження ставок і скасування спірних платежів, в числі яких назвав військовий збір.
Керуючий партнер ЮФ GOLAW Валентин ГВОЗДІЙ відзначив деякі позитивні моменти реформи: так, на думку юриста, можна очікувати більшої чіткості й ефективності процесу адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок, що знизить навантаження на суди. У світлі запропонованих змін буде також зменшено кількість підстав для перевірок, для відмови у прийнятті звітності і т.д. По-новому буде врегульовано статус письмових податкових консультацій, та наслідків їх використання платниками податків.
Керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу» Артур Нонко пояснив, що сьогодні спрощена система оподаткування необхідна малому бізнесу, і її скасування для юридичних осіб не принесе вигоди для держави у вигляді додаткових надходжень з податку на прибуток до бюджету. Такі підприємства або закриються, або будуть працювати «в мінус». Разом з тим у держави значно зростуть витрати на додаткове адміністрування цього сегменту бізнесу. Також проект податкового кодексу призведе до збільшення податкового навантаження на фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що жодною мірою не сприятиме досягненню однієї з основних цілей податкової реформи – виведенню з тіні фізичних осіб підприємців.
Почесний президент ЮК Jurimex Данило ГЕТМАНЦЕВ підкреслив, що в двох варіантах податкової реформи більше політики, ніж реформи. З трудом, за його словами, можна знайти норми, які не можна було внести протягом 2015 року. На його думку зниження ставок податків не підштовхне економіку до розвитку. Як заявив пан Гетманцев, оподаткування у нас середнє по Європі, а по ряду ставок – навіть нижче середнього рівня. Також він зазначив, що фактором росту, як правило, виступають світ, курсова стабільність і відсутність кризи державних фінансів.
Модерували прес-конференцію Рустам КОЛЕСНИК, генеральний директор видавництва «Юридична практика», і Володимир ЧЕПОВИЙ, генеральний директор «Бліц Інформ».

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda