Корпоративна етика юридичних фірм.Чи можуть бути етичні принципи інструментом успішного менеджменту? - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Корпоративна етика юридичних фірм.Чи можуть бути етичні принципи інструментом успішного менеджменту?

“Юридична газета” №47 від 23 листопада 2010 року 

Андрій Олефіренко, керуючий партнер ЮФ “Центр правового консалтингу”
Зазвичай співробітниками компанії формується ряд етичних норм, які прийнято називати правилами корпоративної етики. При цьому враховуючи те, що такі правила тісно переплітаються з моральними нормам, вони не обов’язково повинні бути викладені в окремому документі, за виключенням правил корпоративної етики великих компаній, а також ситуацій, коли необхідно внести зміни до раніше сформованих засад.

Дотримання правил корпоративної етики, безсумнівно, є важливим елементом ефективної та злагодженої роботи колективу компанії. Проте варто відзначити, що затвердження кодексу корпоративної етики або навіть внесення деяких його елементів до трудового договору, не гарантує виконання таких етичних правил співробітником компанії, якщо він з ними не погоджується або, що ще гірше, не розуміє, навіщо вони взагалі потрібні. Політика нерозголошення конфіденційної інформації, дотримання прописаних правил у спілкуванні з клієнтом не вбережуть співробітника від помилок, якщо його особисті етичні норми не співпадають з нормами, встановленими в компанії. Тому дуже багато залежить як від колективу в цілому, так і від окремих його учасників, та зокрема від керівництва компанії. Якщо такі правила не були прийняті співробітниками компанії, то навряд чи їх будуть дотримуватись згодом, навіть якщо правила будуть зафіксовані документально.

В ЮФ «Центр правового консалтингу» істотну роль у формуванні корпоративної етики відіграли її засновники. Саме їх світогляд ліг в основу етичних правил, встановлених у компанії. При цьому основними принципами, на яких заснована корпоративна етика ЮФ «Центр правового консалтингу» є принцип розумності, добросовісності та поваги до інших осіб.

Незважаючи на те, що правила корпоративної етики ЮФ «Центр правового консалтингу» не закріплені в окремому документі, вони, в цілому, добровільно виконуються співробітниками компанії.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda