Дозвільні документи для салонів краси - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Актуальна інформація в статті:

Дозвільні документи для салону краси (в яких випадках необхідна ліцензія) в 2019 році


 

Дозвільні документи для салонів краси

Державна реєстрація
Для реєстрації фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) слід звернутися до державного реєстратора при відповідній районній державній адміністрації за місцем проживання особисто або через уповноважену ним особу, або направити необхідні для реєстрації документи поштою.
Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва в листі від 12.11.2004 р № 7900 вказує на те, що громадянин має право відправити документи для проведення такої державної реєстрації не тільки через «Укрпошту», а й через будь-яку кур’єрську службу поштових доставок. Однак, документи обов’язково повинні бути відправлені рекомендованим листом з описом вкладення. При цьому, якщо громадянин подає документи особисто, він пред’являє паспорт. Якщо документи подає уповноважена особа, воно пред’являє свій паспорт та нотаріально оформлену довіреність, із зазначенням переліку повноважень. У разі ж відправлення документів поштою підпис особи, яка бажає зареєструватися як фізична особа – підприємець, на реєстраційній картці, про яку піде мова нижче, підлягає нотаріальному посвідченню.
Згідно ст. 42 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 р № 755-IV для реєстрації ФОП державному реєстратору подаються такі документи:
заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації ФОП;
копія довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів (копія такої довідка не надається якщо бажає зареєструватися підприємцем особа через свої релігійні або інші переконання відмовилася від отримання ідентифікаційного номера, офіційно сповістило про це відповідні державні органи і має позначку в паспорті, але в такому випадку особа може подати відповідні документи тільки особисто);
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації ФОП (це може бути як квитанція банку, так і платіжне доручення з відміткою банку). Сума реєстраційного збору за проведення реєстрації фізичної особи – підприємця становить два неоподатковуваних мінімальних доходів громадян (34 грн.).
Якщо підприємцем бажає зареєструватися особа, яка досягла 16 років, то додатково до вищевказаних документів необхідно представити нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників або органу опіки та піклування.
У відповідній реєстраційній картці ФОП необхідно вказати перукарські послуги як вид діяльності, для внесення цієї інформації до Єдиного державного реєстру.
При відсутності підстав для відмови державний реєстратор проводить державну реєстрацію заявника як ФОП на протязі 2-х днів з моменту подачі документів і з видачею виписки (не пізніше наступного робочого дня з моменту державної реєстрації), а так само повідомляє орган статистики, доходів і зборів, Пенсійний фонд України про проведення такої державної реєстрації.

СЕС
Однією з найважливіших завдань, яке необхідно вирішити перед початком господарської діяльності – це пошук відповідного приміщення.
Згідно з п. 1.7. «Державних санітарних правил і норм для перукарень різних типів» ГСПіН 2.2.2.022-99, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 25.03.99 р № 22 (далі – Санправіла) щойно побудовані і існуючі перукарні після проведення в них ремонту чи роботи по реконструкції приміщень можуть бути введені в експлуатацію лише за наявності дозволу установ державної територіальної СЕС.
Якщо це буде окреме спеціально побудоване приміщення, то для початку роботи в ньому необхідно отримати від санітарно-епідеміологічної служби наступні документи:
висновок щодо вибору (відведення) земельної ділянки для будівництва (ф. № 301 / о);
висновок щодо проекту будівництва (ф. № 307 / о);
узгодження прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта; затверджений санітарний паспорт перукарні.
У тому випадку, якщо планується використання житлової квартири, то таке використання можливе тільки після переведення квартири в нежитловий фонд. Для цього необхідно звернутися до відповідної державної адміністрації попередньо погодивши перепланування або переобладнання приміщення з Державною санітарно-епідеміологічною службою.
Перукарня повинна бути обладнана окремим входом, мати допоміжні приміщення (санвузол, кімната для відпочинку тощо) і відповідати ряду інших вимог щодо розміру приміщення, організації вентиляції, обладнання тощо
Перед початком господарської діяльності необхідно отримати дозвільні документи від СЕС, органу пожежного нагляду, дозвіл на розміщення об’єкта побутового обслуговування відповідної районної державної адміністрації (хоча законність останнього документа досить спірно).
Для отримання дозволу санітарно-епідеміологічної служби на відкриття перукарні або салону краси необхідно подати заяву встановленої форми, до якої додати такі документи: пояснювальну записку щодо планованих видів діяльності, висновок СЕС щодо проекту приміщення, список співробітників з відмітками про результати медичного обстеження, документ, що підтверджує законність користування приміщенням (договір купівлі-продажу, договір оренди), свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця, паспорт вентиляційної системи, протокол виміру шуму, протокол виміру освітленості і мікроклімату, договір на вивіз сміття, договір зі службою «Профдезінфекція», протокол дослідження води, гігієнічний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України щодо будівельних і оздоблювальних матеріалів і реалізується продукцію (якщо планується торговельна діяльність).
Як ми вже зазначали вище, основні санітарні вимоги до салонів краси та перукарень встановлені в Санправілах.

Орган пожежного нагляду
Для початку господарської діяльності так само необхідно отримати дозвіл в пожежній службі (наприклад, в районному управлінні Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в м.Києві).
Зокрема, для отримання висновку в РУ ГУ МНС України в м.Києві необхідно подати заяву встановленого зразка на проведення експертизи приміщення на відповідність нормам пожежного нагляду. Якщо приміщення не відноситься до вибухонебезпечних і до об’єктів з масовим перебуванням в ньому людей, то розпочати господарську діяльність можна за декларативним принципом без отримання дозвільного документа, але з повідомленням відповідного органу про відповідність перукарні або салону краси вимогам пожежної безпеки. У разі якщо приміщення належить до пожежонебезпечних, то початок роботи за декларативним принципом можливе за умови укладення договорів страхування відповідальності перед третіми особами.
Згідно п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2001 р № 150 підставою для видачі дозволу є висновок, який оформляється за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення, що проводиться органом державного пожежного нагляду або іншою юридичною (фізичною ) особою, яка має ліцензію на проведення такої оцінки (експертизи).

держадміністрація
Після узгодження початку діяльності з санітарно-епідеміологічною службою та органом державного пожежного нагляду необхідно отримати дозвіл державної адміністрації на розміщення об’єкта побутового обслуговування. Разом з тим, варто звернути увагу на те, що необхідність отримання такого дозволу районної адміністрації відверто кажучи є досить спірною.
Порядок отримання дозволу районної державної адміністрації на розміщення об’єкта побутового обслуговування регулюється Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження форми заяви на одержання суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою документів дозвільного характеру» від 07.12.2005 р . № 1176.
Так, для отримання відповідного дозволу суб’єкт господарювання або уповноважена ним особа подає до відповідної державної адміністрації заяву до якого додаються такі документи:
копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;
документ, що підтверджує внесення плати за видачу документа дозвільного характеру;
документ, що підтверджує право користування приміщенням;
дозвіл санітарно-епідеміологічної служби;
дозвіл органу державного пожежного нагляду;
договір на вивезення сміття.

патент
Підприємцям на загальній системі оподаткування, необхідно придбати патент на здійснення діяльності з надання побутових послуг. Разом з тим для платників єдиного податку передбачена пільга (патент не потрібен).

Центр зайнятості
Після того як будуть отримані вищевказані дозволи та погодження можна приступати до роботи, але при цьому необхідно укласти трудові договори з працівниками перукарні. Так, згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р № 260 затверджено форму договору між працівником і ФОП. Ці договори повинні бути складені в письмовій формі і зареєстровані в державному центрі зайнятості.
Для реєстрації трудового договору необхідно надати центру зайнятості такі документи:
підприємцю: паспорт; свідоцтво про реєстрацію фізичної особи – підприємця; довідку відповідної державної податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного коду;
працівникові: паспорт; трудову книжку; довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Це основні моменти, на які необхідно звернути увагу бажаючим зайнятися перукарнях бізнесом.

Крім того, на початковому етапі вибору приміщення необхідно визначитися, які процедури будуть виконуватися в майбутньому салоні краси – естетичні чи медичні. Так як безпосередньо від цього буде залежати кількість необхідних приміщень, площа яких регулюється законодавством України. Крім того, для проведення в майбутньому центрі медичних послуг буде потрібно оформлення медичної ліцензії на салон. Медичними послугами вважаються всі інвазивні послуги (маніпуляції з кров’ю), що порушують цілісність шкіри і слизової. Для отримання підтвердження потрапляють Ваші послуги під обов’язкове ліцензування чи ні, слід звернутися до відділу ліцензування МОЗ. Здійснення медичної практики без отримання ліцензії забороняється і підлягає кримінальної та адміністративної відповідальності.
Якщо процедури, які Ви плануєте проводити в салоні, підлягають медичному ліцензуванню, то Вам необхідно отримати висновки СЕС про відповідність наявних приміщень вимогам санітарних норм і правил для здійснення медичної практики. Після цього Ліцензійна комісія Міністерства охорони здоров’я України за результатами розгляду заяви і документів, що додаються до неї, приймає рішення про видачу ліцензії на здійснення медичної практики в майбутньому центрі.

Якщо у Вас виникли додаткові питання і Ви бажаєте відкрити салон краси – звертайтеся в ЮФ “Центр правового консалтингу”. Телефон +38 044 219 18 17

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda