Заборона паралельного імпорту та легалізація монополізму в Україні
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
позов Мінфін

Юридична фірма «Центр правового консалтингу» здійснює повний юридичний супровід позову до Міністерства фінансів України щодо часткового оскарження Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону.

На наш погляд, прийнятий 09.06.2020 року наказ Мінфіну «Про внесення змін до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону» критично суперечить законодавчим актам вищої юридичної сили. Зокрема, Порядок не відповідає Митному кодексу України, Господарському кодексу України, Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», а також суперечить Регламенту (ЄС) про митний контроль по дотриманню прав інтелектуальної власності, заради якого, власне, Мінфін і вносив зміни до Порядку.

Зазначений Порядок, в тому вигляді, в якому він зараз діє, націлений на протидію переміщенню товарів, які є об’єктами паралельного імпорту, що можна охарактеризувати не інакше, як пособництво в монополізації ринку. Змінений Порядок фактично позбавляє юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців права займатися зовнішньоекономічною діяльністю, нівелює міжнародний принцип вичерпання прав на об’єкти права інтелектуальної власності, який сприяє вільній торгівлі та конкурентному ринку.

Після внесених змін, митниця може вільно визнавати товари паралельної торгівлі контрафактом. На нашу думку, це найбільше вдарить по підприємцях, які займаються імпортом різного роду техніки і гаджетів – імпортувати зможуть тільки «обрані» монополісти. Так само це позначиться і на звичайних споживачах – ціни будуть встановлюватися монополістами і, як ми прекрасно розуміємо, низькими вони не будуть. Але вибрати, у кого купувати, споживачі більше не зможуть. Хіба це називається курсом на Європу, приведенням законодавства у відповідність з європейськими нормами і захистом прав людини?..

Юридична фірма «Центр правового консалтингу» має намір зберегти в Україні паралельний імпорт, свободу бізнесу і не допустити легалізації монополізму українського ринку.

Керує проєктом Артур Нонко – керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу»

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda