Рада пропонує відкрити інформацію про ваше майно - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
Інтернет портал femida.ua

Рада пропонує відкрити інформацію про ваше майно

 08.08.2013 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект “Про внесення змін до статті 28 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Даний законопроект пропонує встановити, що інформація про речові права та обтяження на нерухоме майно у формі витягу є доступною будь-якій особі, як фізичній так і юридичній. На думку авторів даного законопроекту витяг має видаватись за запитом і повинен містити  не лише інформацію про власників, але також і інформацію про історію операцій з нерухомим майном: операцій купівлі-продажу, успадкування, іпотек, заборон відчуження, обтяжень даного об’єкта.

Відомості з обмеженим доступом (серія та номер паспорта, ідентифікаційний код), які містяться в реєстрі, будуть надаватися лише власнику, спадкоємцям або їх уповноваженими особами. В пояснювальній до законопроекту зазначено, що саме відсутність доступної, повної та достовірної інформації про нерухоме майно, значно збільшує ризики при укладанні угод та зменшує можливості відстоювати свої права за такими угодами у суді.

Враховуючи неоднозначність та суперечність даної ініціативи, ми звернулись з проханням прокоментувати дану ситуацію ряд правників.  

Осинский Николай Анатольевич

Юрист ЮФ «Центр правового консалтинга»

Такой законопроект давно уже назрел,так как в первую очередь непрозрачность рынка недвижимости создает плодотворную почву для мошенничества и злоупотреблений.

Конечно, доступность информации о собственниках недвижимости может повлечь и негативные последствия, но, во-первых, по положениям законопроекта информация обовсех запросах будет доступна собственнику имущества, что уже в какой-то мере является сдерживающим фактором, и, во-вторых, полученный позитивный эффект от такого нововведения явно будет превышать по значимости такие возможные последствия.

Стоит заметить, что как Конституция Украины, так и Закон Украины «О защите персональных данных» допускают обработку персональных данных без согласия физического лица в предусмотренных законом случаях и в интересах экономического благополучия и прав людей, что, в целом, отвечает целям указанного законопроекта.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda