Експерти обговорили наслідки податкової реформи від Мінфіну - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Юридична Практика

Експерти обговорили наслідки податкової реформи від Мінфіну

 У м.Києві в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Податкова реформа – 2016: до чого готуватися бізнесу».

Як заявив керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук, податкової реформи, яку очікував бізнес, у разі прийняття проекту Мінфіну, суспільство не отримає. Проблемою є відсутність політичної волі, популізм і небажання політиків йти шляхом зменшення видатків бюджету. Бізнесменів особливо турбує адміністрування податків, а не їх ставки. Але, як заявив учора Президент України, норми адміністрування набудуть чинності тільки навесні 2016 року.
Старший партнер WTS Consulting Олександр Мінін звернув увагу на ризики при здійсненні альтернативного вирішення спорів. Медіатором між податковим органом та платником податку пропонується зробити Міністерство фінансів України. Процедура є добровільною, але є ризик, що податкові органи будуть схиляти до неї підприємства, як це було з податковим компромісом. За його словами, механізм є незбалансованим.
Керуючий партнер ЮФ GOLAW Валентин Гвоздій відзначив деякі позитивні моменти реформи: так, можна очікувати прозорість чи лібералізацію адміністрування податків; зменшення кількості підстав для відмови у прийнятті звітності за діяльність відповідно до податкових консультаціями не стягуватимуться штрафи.
Керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу» Артур Нонко повідомив, що юридичних осіб очікує скасування спрощеної системи оподаткування, проект податкового кодексу, в теж час, не сприяє виходу з тіні фізичних осіб підприємців, вигоди для держави встановлення переліку суб’єктів, зобов’язаних платити податок на прибуток , не буде. Малі підприємства або закриються або будуть працювати «в мінус».
Почесний президент ЮК Jurimex Данило Гетманцев підкреслив, що в двох варіантах податкової реформи більше політики, ніж реформи. Працею, за його словами, можна знайти норми, які не можна було внести протягом 2015 року. Він підкреслив, що зниження ставок податків не підштовхне економіку до розвитку. Як заявив пан Гетманцев, оподаткування у нас середнє по Європі, а по ряду ставок навіть нижче середнього рівня. Також він додав, що фактором росту, як правило, виступають світ, курсова стабільність і відсутність кризи державних фінансів.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda