Право власності на земельн ділянку. Новели законодавства. - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Право власності на земельн ділянку. Новели законодавства.

– На мій погляд, Закон повинен у першу чергу спростити державну реєстрацію прав власності та прав користування земельними ділянками на вторинному ринку, оскільки ця процедура потребує багато часу.
Надбанням Закону є встановлення у ст. 126 ЗК граничного строку державної реєстрації прав власності та прав користування земельними ділянками, що обмежується 14 календарними днями з дня подання необхідних документів. Зазначений Закон врегулював також порядок відчуження частини земельної ділянки.
Відповідно до перехідних положень Закону до створення єдиної системи органів реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень право власності на земельну ділянку виникає з моменту її державної реєстрації.
Проте й досі не врегульований порядок вилучення нотаріусом зі справи державного акта на право власності на земельну ділянку в разі відчуження її особою, що придбала земельну ділянку до набрання чинності Законом та не оформила державний акт. Це створює додаткові перешкоди для реалізації такою особою права власності на земельну ділянку.
Крім того, деякі територіальні відділи Держкомзему відмовляються робити на державному акті відмітку про відчуження земельної ділянки та здійснювати її державну реєстрацію на підставі угоди про її відчуження, свідоцтва про право на спадщину, мотивуючи своє рішення тим, що вони не мають методичних матеріалів щодо порядку здійснення таких дій. Але такі відмови суперечать чинному законодавству та можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Старший юрист юридичної фірми “Центр правового консалтингу” Роман Кравченко.

Газета “Правовий тиждень” №26-27 від 07 липня 2009 р.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda