Реанімація юрпослуг. Як юридичні фірми пристосувалися до фінансової кризи - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Реанімація юрпослуг. Як юридичні фірми пристосувалися до фінансової кризи

Юридична газета. -2010. -№13 

Сучасні тенденції розвитку українського юридичного ринку переважно визначаються ситуацією, яка склалася в економіці в 2008-2009 р. у зв’язку з фінансовою кризою. Колапс на ринку капіталу і зниження кількості та якості операцій зі злиття і поглинань спричинили падіння обсягів корпоративного консалтингу.

Водночас масове невиконання зобов’язань діловими партнерами і зростання напруженості у бізнес відносинах зумовили збільшення обсягів робіт, пов’язаних із стягненням боргів, банкрутствами і т.п.

Разом з тим, зниження обсягу замовлень в юридичному консалтингу відбувалося лише в першому півріччі минулого року, вже починаючи з вересня, бізнес активізувався, стали надходити замовлення на юридичний аудит, супровід угод із продажу непрофільних активів, придбання активів, які значно впали в ціні, на часі стало питання розподілу бізнес-активів між колишніми партнерами.

У цілому юридичний бізнес відчуває ті ж проблеми, що й інші галузі економіки. Проте не можна сказати, що в ЮФ «Центр правового консалтингу» чітко простежується взаємозв’язок: криза у сфері виробництва (послуг) – криза в практиці. Ми намагалися не створювати окремі практики «під» окремих вузькоспеціалізованих фахівців. Так, зокрема, супроводом угод з нерухомістю займаються юристи, які на постійній основі обслуговують банківський сектор або сферу видобутку корисних копалин.

Таким чином, в ЮФ «Центр правового консалтингу» незважаючи на падіння обсягів робіт по окремим практикам жодна з практик не була розформована.

 Олефіренко Андрій Миколайович, керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу».

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda