Заява про залучення співвідповідача - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Заява про залучення співвідповідача

Газета “Юридична практика” №17 від 27 квітня 2010 року. Рубрика “Актуальний документ”

До Дніпровського районного суду м. Києва,
вул. Сергієнка, 3,
м. Київ, 02105

Заявник: Гурківський Євген Любомирович,
вул. Петра Запорожця, 8, кв. 25,
м. Київ, 02103,
тел.: 123-45-67

Справа № 2-0215/2010

ЗАЯВА
про залучення співвідповідача

11 лютого 2010 року мною був поданий позов у Дніпровський районний суд м. Києва до Закарлюки Світлани Василівни про витребування з незаконного володіння належної мені на праві приватної власності квартири № 16 по вул. Бакинських комісарів, 28, у м. Києві.

Під час попереднього судового засідання, що відбулося 10 березня 2010 року, було встановлено, що в належній мені квартирі по вул. Бакинських комісарів, 28, у м. Києві, також проживає Весняний Богдан Вікторович.

Дізнавшись про це, я звернувся до Весняного Б.В. із проханням звільнити належну мені на праві власності квартиру, однак він відмовився і повідомив, що зареєстрований у ній.

На підставі викладеного й у відповідності з частиною 1 статті 33 Цивільного процесуального кодексу України
ПРОШУ:

залучити до участі у справі № 2-0215/2010 в якості співвідповідача за моїм позовом до Закарлюки Світлани Василівни про витребування з незаконного володіння належної мені на праві приватної власності квартири по вул. Бакинських комісарів, 28, у м. Києві Весняного Богдана Вікторовича, який проживає у вказаній квартирі.

21 березня 2010 року Є.Л. Гурківський

Коментар експерта: старший юрист ЮФ “Центр правового консалтингу ” Олексій Уколов

Порядок притягнення особи як співвідповідача при судовому розгляді в цивільному процесі регулюється статтею 33 ГПК України, відповідно до якої суд, за клопотанням позивача, не припиняючи розгляду справи, здійснює заміну первинного відповідача належним відповідачем, якщо позов пред’явлений не до тієї особи, яка має відповідати за позовом, або залучає до участі у справі іншу особу як співвідповідача. У разі відсутності згоди на це позивача, суд залучає до участі у справі іншу особу як співвідповідача. Після заміни відповідача або залучення до участі у справі співвідповідача справа за клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розглядається спочатку.

Зазначені зміни в складі сторін чиняться для прийняття законного та обгрунтованого рішення і обумовлюються неправильним визначенням відповідача позивачем або у зв’язку з іншими обставинами, виявленими після відкриття провадження у справі.

Залучення особи як співвідповідача у судовій справі необхідно для досягнення основного завдання правосуддя, яким є захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів особи (стаття 1 ГПК України).

Представлена для коментаря заява про притягнення співвідповідача є обгрунтованою і, на нашу думку, повинна бути задоволена судом, оскільки відповідачами по справах про витребування майна з чужого незаконного володіння повинні бути особи, які безпосередньо заволоділи спірним майном.

У разі відмови суду в задоволенні заяви про залучення співвідповідача, за умови задоволення позову, це призведе до прийняття судом рішення, яке не повною мірою забезпечить відновлення порушених прав позивача.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda