Оскарження органами державної податкової служби правомірності формування платниками податків валових витрат та податкового кредиту з посиланням на нікчемність правочинів - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Артур Нонко – к.ю.н., керуючий партнер ЮФ “Центр правового консалтингу”

Досить поширеною останнім часом є ситуація, коли податкові органи при перевірці платників податків визначають податкові зобов’язання таких платників податків, посилаючись на нікчемність правочинів таких платників податків.
На що необхідно звертати увагу?
На наш погляд, потрібно приділити увагу двом аспектам.
По перше, визначимося, в яких випадках податкові органи використовують нікчемність правочинів платників податків в якості підстави для визначення податкових зобов’язань з податку на прибуток або податку на додану вартість таких платників.
По-друге, висловимо свою точку зору щодо того, яким чином повинна формуватися практика застосування положень цивільного та господарського законодавства щодо недійсності угод платників податків у випадках самостійного визначення податковими органами зобов’язань з податку на прибуток або ПДВ після вступу в силу Податкового кодексу України та внесення змін до статті 203 та 228 цивільного кодексу України (тобто з 01.01.2011 року).

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda