Зразок клопотання про залучення співвідповідача
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
привлечение соответчика

До:

Дніпровського районного суду м. Києва
02105, м. Київ, вул. Сергієнка, 3

Заявник:

(П.І.Б.)
Адреса

Номер засобу звязку:

Суддя:

П.І.Б.

Справа:

__________
 

КЛОПОТАННЯ

про залучення співвідповідача

У провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває справа за позовом (П.І.Б. позивача) до (П.І.Б. відповідача) про витребування з незаконного володіння належної мені на праві приватної власності квартири №16 по вул. Бакинських комісарів 28, у м. Києві.

Під час попереднього судового засідання, що відбулося 10 вересня 2018 року, було встановлено, що в належній мені квартирі №16 по вул. Бакинських комісарів 28, у м. Києві, також проживає (П.І.Б. співвідповідача).

Дізнавшись про це, я звернувся до (П.І.Б. третьої особи) із проханням звільнити належну мені на праві власності квартиру, однак він відмовився і повідомив, що зареєстрований у ній.

На підставі викладеного, керуючись статтею 51 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

  1. Залучити до участі у справі №______________ в якості співвідповідача за моїм позовом до (П.І.Б. відповідача) про витребування з незаконного володіння належної мені на праві приватної власності квартири (П.І.Б. співвідповідача), який проживає у квартирі №16 по вул. Бакинських комісарів 28, у м. Києві.
______________ П.І.Б. Позивача

Дата підпису


Коментар:

Новий Цивільний процесуальний кодекс України (далі – ЦПК України) у статті 51 визначає можливість позивача залучити ще одного відповідача (співвідповідача) до розгляду справи. Аналіз даного положення закону дає підстави виділити наступні умови, за яких можливе залучення співвідповідача:

  • ініціатором має бути позивач, подавши відповідне клопотання – тільки та особа, яка подає позовну заяву з метою захисту своїх прав, повинна визначити сторону (особу чи організацію), чиї активні дії можуть припинити порушення прав позивача.
  • стадія судового розгляду: до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання у спрощеному провадженні. Частина 3 статті 51 ЦПК України чітко визначає, що на наступних стадіях суд залучає співвідповідача лише за умови, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача.

Окремої уваги заслуговує і те, що співвідповідач має право ініціювати розгляд справи спочатку, а суд в свою чергу не може в цьому відмовити (пункт 4 статті 51 ЦПК України).

В цілому, увагу варто звернути на те, що процедура залучення співвідповідача може суттєво вплинути на тривалість розгляду справи: співвідповідач має такі ж права як і первісний відповідач, що в сукупності зі згаданим вище правом ініціювати розгляд справи заново може створити чимало незручностей (наприклад поновлюються процесуальні строки на відзив, визначені ухвалою про відкриття провадження до залучення співвідповідача). При вивченні обставин справи і обранні тактики захисту інтересів особи в конкретній життєвій ситуації питання залучення співвідповідача малоймовірне, оскільки за наявності кількох опонентів позовна заява направляється одразу усім і відповідно в частині процесуальних строків додаткова тяганина мінімізована. В цей же час, наведене вище клопотання хоч і є індивідуальним (під конкретну справу), однак це все ж наочний приклад можливості залучення ще однієї особи як відповідача, та, у будь-якому випадку має бути задоволене судом.

Олександр Петрик

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda