Обсяг послуг у податковій практиці в загальному сегменті юридичних послуг на ринку в 2011 році значно збільшився - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Обсяг послуг у податковій практиці в загальному сегменті юридичних послуг на ринку в 2011 році значно збільшився

“Юридична газета” № 51-52 від 20 грудня 2011 року

НОНКО Артур – к.ю.н., керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу»

Протягом 2011 року існував постійний попит на юридичні послуги у сфері податкової практики. Зрозуміло, що це обумовлювалося потребою ринку у роз’ясненні застосування положень Податкового кодексу України. Зважаючи на це, у 2011 році в цій практиці роботу мали як знані лідери ринку у податковій сфері, так і ті юридичні фірми, які використали ситуацію й запровадили цю практику. Отже, у цілому, обсяг послуг у податковій практиці у загальному сегменті юридичних послуг на ринку цього року значно збільшився.

У нашій фірмі у 2011 році були пріоритетними два напрями роботи у цій практиці. Зокрема, консультування клієнтів щодо особливостей застосування положень Податкового кодексу України, як загальної частини з питань адміністрування податків, проведення перевірок, процедури та строків оскарження рішень контролюючих органів тощо, так і щодо податків на прибуток, на додану вартість та з доходів фізичних осіб. Інший напрям, що мав сталий попит, – це представництво в адміністративних судах у спорах із податковими органами та консультування у питаннях, пов’язаних із донарахуванням податку на додану вартість або зменшенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню із державного бюджету, у зв’язку з укладенням нікчемних правочинів та відповідно вчиненням фіктивних господарських операцій, а також порушенням щодо посадових осіб контрагентів кримінальних справ за статтею 205 Кримінального кодексу (далі- КК) України. Непоодинокими були випадки, коли клієнти зверталися за правовою допомогою при порушенні кримінальних справ за статтею 212 КК України. Наприкінці року особливої актуальності набули питання, пов’язані з можливістю застосування спрощеної системи оподаткування, та відповідно користується попитом податкове структурування бізнесу на 2012 рік з врахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України.

На мій погляд, особливо тенденції у 2012 році у цій практиці не зміняться. Як і цього року буде попит і на судове представництво при оскарженні платниками податків податкових повідомлень-рішень, і на консультування щодо застосування положень Податкового кодексу України, зокрема і в частині спрощеної системи оподаткування. Як нова тенденція, що вже проглядається зараз, на 2012 рік можемо прогнозувати збільшення звернень фізичних осіб – платників податку по правову допомогу, з питань отримання ними вимог податкових органів щодо підтвердження сплати податку з доходу фізичних осіб з доходів, що не були відображені у річних деклараціях. Як приклад, можна навести ситуацію, коли фізичні особи мають у власності об’єкти нерухомого майна, які за «інформацією» податкових органів передані в оренду і відповідно за оренду яких мала сплачуватися орендна плата, однак у декларації не відображені ні такі об’єкти нерухомого майна, ні відповідно доходи від передачі їх в оренду. Отже, податкові органи почали звертати увагу на фізичних осіб – платників податків, які мають достатньо активів або здійснюють придбання активів високої вартості, проте декларують незначні доходи. І це потенційно великий сегмент клієнтів.

Будемо й надалі активно працювати у цьому сегменті юридичних послуг. Залежно від обсягів звернень, можливо, збільшимо кількісний склад персоналу у цій практиці. У будь-якому разі, обмінюватимемося думками та ідеями, готуватимемо аналітичні статті та проводитимемо і братимемо участь у різних професійних заходах, пов’язаних із податковою практикою.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda