Ліцензія для приватного дитсадка. Як отримати
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
дитячий садок ліцензія

Сьогодні Інтернет переповнений постами і статтями про те, що діяльність дитячого садку та його організація підпадає під обов’язкове ліцензування, як отримати таку ліцензію, і в яку суму це виллється.

Так, дійсно, для того, щоб спокійно проводити виховну діяльність, бажано все зробити правильно і діяти відповідно до букви закону.

Буква закону говорить, що освітня практика передбачає отримання ліцензій з урахуванням особливостей передбачених нормативними актами, що регулюють освітню діяльність.

Незважаючи на сказане, все ж існує практика ведення діяльності без ліцензії, яка начебто і підпадає під рамки законної, але, запевняємо, що це тільки до першої серйозної перевірки або непередбаченої ситуації, що, в результаті, все одно призведе до перевірки.

В будь-якому випадку, в силу обмежень у сфері освіти, все-таки існує безліч варіантів, що дозволяють вести бажану діяльність, але на свій страх і ризик.


Варіанти відкриття дитячих садків без ліцензії

Пошукавши трохи на просторах Інтернету, нам предстала безліч варіантів, найцікавіші приводимо нижче:

відкриття закладів раннього розвитку дитини (при правильній постановці цілком можуть працювати);

дитячі клуби при організаціях громадської форми власності (нюанс в тому, що всі грошові кошти надходять на рахунок організації і їх неможливо розподілити між власниками – вони йдуть виключно на розвиток організації, тобто, такі дитячі клуби не є прибутковими);

відкриття дитячих ігрових кімнат – за аналогами з великими ТРЦ (тут є ліміт часу, який діти можуть перебувати в таких кімнатах);

курси для дітей (як варіант – в одному приміщенні або в різних кімнатах можна організувати кілька видів курсів для дітей, але також потрібно розуміти, що курси мають часові обмеження).

Інформація наведена із загальнодоступних джерел та не носить рекомендаційного характеру!


Чим загрожує відсутність ліцензії

Ведення діяльності, що підлягає обов’язковому ліцензуванню без наявності такої ліцензії, передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 17 000 – 34 000 грн. з конфіскацією коштів, отриманих в період ведення безліцензійної діяльності, а також і з конфіскацією матеріально-технічної бази. Те ж саме порушення скоєне повторно протягом року або у випадку отримання особливо великих доходів, підлягає адміністративному покаранню в розмірі від 51 000 до 85 000 грн. з позбавленням коштів отриманих в період ведення безліцензійної діяльності та матеріально-технічної бази, що сприяла веденню безліцензійної діяльності.

Також не варто забувати про податкову інспекцію, оскільки установи, що надають послуги освітнього характеру, мають податкові пільги для ведення господарської діяльності. У випадку надання таких пільг і у разі відсутності ліцензії на господарську діяльність, податковій службі надається право нарахувати всі податкові зобов’язання, які нівельовані за пільгами.


Як отримати ліцензію

Органом ліцензування у сфері дошкільного виховання виступають органи обласних державних адміністрацій, що контролюють освіту.

При необхідності отримати ліцензію подаються наступні документи:

заява;

– довідка з ЄДРПОУ;

– документи, що підтверджують наявність матеріальної та технічної бази для здійснення навчального процесу;

– копії оцінки та експертизи про придатність приміщення;

– освітня програма в копії;

– інформаційний показник трудового ресурсу в сфері надання освітніх послуг;

– інформація щодо матеріально-технічної бази для організації діяльності;

– інформація про методику навчального процесу;

– документи, що підтверджують кваліфікацію та формування персоналу;

– і інші документи, залежно від рівня навчального закладу.

Органом ліцензування документи розглядаються протягом 20 робочих днів, за результатами розгляду видається письмове рішення про погодження на ліцензування або надається мотивована відмова.

У разі позитивного рішення від органу ліцензування, суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний:

1) повідомити громадськість про відкриття навчального закладу;

2) протягом 2-х місяців привести у відповідність до вимог матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення, підібрати та працевлаштувати відповідні кадри;

3) після здійснення всіх вище зазначених дій, письмово повідомити орган ліцензування про готовність до проведення ліцензійної експертизи.

Після отримання письмового повідомлення від суб’єкта підприємницької діяльності, протягом п’ятнадцяти робочих днів формується експертна комісія і встановлюються терміни проведення експертизи.


В результаті проведеної експертизи складається два письмові затвердження про готовність суб’єкта підприємницької діяльності надавати послуги освітнього характеру. Один з екземплярів залишається у суб’єкта підприємницької діяльності, а інший направляється органу ліцензування.

На протязі десяти робочих днів суб’єкт підприємницької діяльності має право оскаржити висновок про готовність надання послуг у сфері освіти, складених експертною комісією. Обговорення висновку відбувається шляхом подачі суб’єктом підприємницької діяльності відповідної заяви органу ліцензування.

Повторна експертиза відбувається за рішенням органу ліцензування.

За достовірність висновку експерт несе відповідальність передбачену чинним законодавством України.

Подані документи, а також зібрані експертною комісією висновки, направляються ліцензійним органом вищої інстанції на розгляд щодо відповідності суб’єкта підприємницької діяльності вимогам за заявленою діяльністю у сфері освіти.

Засідання щодо відповідності проводиться Державною акредитаційною комісією (або її регіональним органом) і може проходити без участі суб’єкта підприємницької діяльності.

За результатами розгляду складається заява про видачу ліцензії або про її відхилення.

Повторне звернення суб’єкта підприємницької діяльності, у разі відмови у видачі ліцензії, можливе через один рік з моменту видачі такої відмови.

Строк прийняття рішення про видачу або відмову в видачі ліцензії не може перевищувати чотирьох місяців від дня подання письмової заяви про бажання здійснювати освітню діяльність.


Володимир Горьовий, юрист ЮФ “Центр правового консалтингу”


ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda