Чи потрібно реєструвати торговельну марку для салону краси
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
салон краси та торговельна марка

Кожен салон краси має своє найменування. Таке найменування стає в своєму роді брендом салону краси. Але дуже часто буває, що деякі салони використовують схожі або навіть ідентичні найменування. У зв’язку з цим рано чи пізно виникає конфлікт між власниками таких салонів, кожен з яких, стверджує, що саме він перший використав саме таке найменування в назві свого салону.

Така ситуація може призвести не тільки до звичайного конфлікту, який закінчується якоюсь претензією або просто лайкою, але може привести і до серйозного судового процесу, що потягне за собою грошові витрати.

Таким чином, щоб в один прекрасний день до Вас не постукали в двері і не сказали, що найменування Вашого салону краси вже використовується в найменуванні іншого салону краси, необхідно зареєструвати таке найменування як торговельну марку.

Що дасть реєстрація найменування як торгової марки (далі по тексту – ТМ) власнику салону краси?

По-перше. Зареєструвавши ТМ, під ім’ям якої буде діяти Ваш салон краси, Ви отримаєте виняткові права на використання такого найменування. Іншими словами, тільки Ви зможете відкрити салон краси під такою назвою.

По-друге. Ви зможете абсолютно законно забороняти іншим особам, які відкрили салон краси під Вашою ТМ, використовувати дане найменування і вимагати припинити таке незаконне використання.

У разі незгоди Ви зможете звернутися до суду для захисту своїх прав як власника ТМ і не тільки домогтися заборони на використання такого найменування, але і отримати грошову компенсацію.

Що потрібно для реєстрації ТМ?

Сама процедура реєстрації ТМ дуже легка. Вам всього лише необхідно буде звернутися з відповідною заявою (в якій відобразити графічний макет майбутньої торгової марки) в Укрпатент і сплатити адміністративний збір.

Але термін реєстрації ТМ, в середньому, займає близько 6-ти місяців з моменту подачі заяви.

Як бачите, термін реєстрації ТМ значний. Але не варто лякатися. Так як з моменту подачі Вами заяви, згідно з чинним законодавством про охорону прав на знаки для товарів і послуг, Ви купуєте пріоритет над іншими особами, які подали таку ж заявку на реєстрацію такого ж найменування, але після Вашої заявки.

Після реєстрації ТМ Ви отримаєте свідоцтво, яке підтверджує придбання Вами прав інтелектуальної власності на ТМ.

Так, Ви станете володарем як майнових, так і немайнових прав на ТМ, наприклад таких як: право на використання ТМ, виключне право дозволяти використання ТМ, виключне право перешкоджати неправомірному використанню ТМ, в тому числі забороняти таке використання.

Таким чином, всі права на ТМ будуть належати виключно Вам, а в разі порушення Ваших прав, Ви зі стовідсотковою впевненістю зможете їх захистити.


Андрій Кравченко, юрист ЮФ “Центр правового консалтингу”


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ БІЗНЕСА

ПОРАДИ ІНВЕСТОРАМ ТА ВЛАСНИКАМ


Юридичний консалтинг з питань організації бізнеса

Все про послугу


Інші публікації, які можуть бути цікаві:


Інші послуги ЮФ “Центр правового консалтингу”


ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda