Розрахунок за участю Агента Ескроу. Забезпечення виконання зобов'язань за договором Ескроу - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Розрахунок за участю Агента Ескроу. Забезпечення виконання зобов’язань за договором Ескроу

Юридична газета. – 2010. – №12

Не можна не погодитись із автором статті, що юридична конструкція проведення розрахунків за допомогою ескроу є зручною і відносно надійною для сторін.
В Україні використання цієї правової конструкції у внутрішніх господарських операціях проблематичне у зв’язку із відсутністю спеціального законодавства. Застосування ж акредитиву в повній мірі не замінює ескроу, хоча ці конструкції і мають спільні риси.
Проте при певних обставинах, коли йдеться про угоди з корпоративними правами (зокрема, знерухомленими акціями), в яких українські банки одночасно мають можливість контролювати проведення грошових розрахунків та обіг акцій, за допомогою змішаних договорів, що покладають на банківську установу і специфічні обов’язки відносно контролю за розрахунками, можливо «штучно» створювати правові конструкції, що є аналогом ескроу.
Також подібна правова конструкція використовується низкою українських банків, що є дочірніми банками західних банківських установ, у випадках коли існує можливість в межах однієї банківської структури контролювати проведення взаєморозрахунків за кордоном, наприклад, відносно здійснення платежів, а в Україні – відносно операцій з цінними паперами.
Я думаю, якщо б в національному законодавстві містились норми відносно розрахунків за допомогою ескроу, то вони б отримали реальне застосування, особливо в сфері операцій з цінними паперами.
Артур Нонко
керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу»,
к.ю.н.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda