Допомога у відкритті СПА-салону та оформленні документації в Україні
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
спа-салон укр

Люди споконвіку прагнули зберегти молодість і здоров’я, і як тоді, так і зараз, готові витрачати гроші на те, щоб виглядати красиво і доглянуто. Це і є причиною нинішньої популярності салонів краси, з їх численними б’юті-процедурами, набір яких, з кожним роком стає все більше і більше. Спа-салон об’єднує в собі кращі послуги, які можуть запропонувати звичайні салони краси, а також пропонує клієнту щось більше – оздоровчі процедури, які допоможуть розслабитися, поліпшити здоров’я і зовнішність.


Спа-салони рекомендується відкривати на першому поверсі нежитлової будівлі. Площа приміщення залежить від послуг, які будуть надаватися, тому потрібно або попередньо скласти їх перелік, або, вже вибравши приміщення, думати, які зони можна облаштувати і під які послуги. У будь-якому випадку, орієнтуватися слід на приміщення загальною площею не менше 100 м.кв.

Якщо вибирати місце розташування, то перевагу краще віддавати людним місцям, де салон завжди буде на увазі. Також, плюсом стануть транспортні розв’язки поблизу салону. І не слід забувати, що перед відкриттям спа-салону знадобиться отримати дозволу санітарно-епідеміологічної служби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Для цього потрібно, щоб приміщення відповідало таким мінімальним вимогам як наявність окремого входу, каналізації, вентиляції, були налагоджені подача води і електропостачання.

Як правило, спа-салон розділений на кілька зон:

1) адміністрації (зал очікування для відвідувачів);

2) водних процедур;

3) масажу;

4) б’юті-процедур;

5) вологих обгортань і пілінгів;

6) зона для персоналу.

Те, що відрізняє спа-салон від салону краси, це, в першу чергу, водні процедури. Наявність сауни або хамаму дадуть клієнтам можливість прийняти розслаблюючі процедури. У масажному кабінеті буде проводитися оздоровчий масаж, в залі салону краси – перукарські послуги, манікюр, педикюр, депіляція, корекція брів, ламінування вій та інші послуги, а в зоні обгортань і пілінгів – процедури по догляду за шкірою і поліпшенню зовнішнього стану.


Для спа-салону дуже важливою деталлю є естетичний вигляд і загальна атмосфера, а, значить, вже на етапі планування списку послуг, що надаються і їх розміщення в приміщенні, потрібно передбачити, де будуть розміщуватися устаткування і меблі, щоб по завершенні ремонту залишилося лише доопрацювати косметичні аспекти приміщення. Особливо важливо вчасно підготувати каналізаційні системи, адже спа-салон має на увазі наявність сауни або лазні, приміщень парних, ванн, які вимагають належного відводу води і гідроізоляції.

Говорячи про техніку, звертаємо увагу на важливість закупівлі професійного обладнання, яке зможе довго прослужити. Економія в цьому питанні часто обертається проти салону, адже від обладнання багато в чому залежить і якість послуг, що безпосередньо впливає на успіх бізнесу.

Перелік обладнання для спа-салону досить великий, але серед основного можна назвати:

– душовий комплекс;

– медичні гідромасажні ванни;

– спа-капсули;

– кушетки та інше.

Крім цього потрібно забезпечити спа-салон також і іншим обладнанням, інвентарем і предметами меблів: начинням для саун (хамамів), масажними столами і кріслами, стільцями для майстрів, гардеробом, засобами дезінфекції, косметологічним обладнанням, столами і стільцями для манікюру, кріслами для педикюру, манікюрними інструментами, диванами в зоні очікування, стійкою для адміністрації і т.д.


Співробітники спа-салону повинні бути висококваліфікованими спеціалістами з медичною освітою і перед початком роботи зобов’язані пройти медичний огляд, без цього дозволу СЕС на відкриття салону просто не отримати.

Важливість освіти персоналу обумовлена й тим, що відповідно до цивільного та кримінального законодавства спа-салон несе відповідальність за нанесення шкоди здоров’ю клієнта. Тому, кваліфікованість персоналу важлива не тільки в ключі задоволення клієнтів, які б захотіли знову і знову повертатися в салон і стати його постійними клієнтами, а й в плані репутації і відповідальності перед буквою закону.

У штат слід найняти таких працівників:

1) Директор

2) Бухгалтер

3) Адміністратор

4) Масажист

5) Лазник

6) Майстер манікюру і педикюру

7) Перукар

8) Косметолог

9) Прибиральниця

Деякі салони вважають за краще не наймати бухгалтерів, а замість цього віддавати ведення бухгалтерського обліку аутсорсинговій фірмі, оскільки, часто, це більш вигідно в фінансовому плані, та йнаявність цілого штату бухгалтерів завжди готових замінити один одного, це досить зручно.

І, звичайно ж, відкриваючи спа-салон з нуля, необхідно провести хорошу рекламу, інакше він просто загубиться серед інших, що надають аналогічні послуги. Щоб привернути увагу потенційних клієнтів можна скористатися рекламою в соціальних мережах, роздачею листівок з пропозицією привабливих знижок на послуги.


Отже, для організації спа-салону на етапі підготовки бізнесу, Вам доведеться понести витрати на ремонт приміщення, придбання обладнання, інвентарю, меблів та облаштування водної зони. Саме на ці витрати слід орієнтуватися відповідаючи на питання «скільки коштує відкрити свій спа-салон?»

Плануючи щомісячні витрати, слід врахувати:

– орендну плату та комунальні платежі;

– фонд оплати праці;

– податки (єдиний внесок на фонд оплати праці, ПДВ);

– витрати на інші косметологічні матеріали (косметика);

– амортизацію обладнання;

– витрати на рекламу.


Для того щоб спрогнозувати доходи, Вам знадобиться скласти перелік усіх послуг, які будуть надаватися в салоні, вказавши їх тривалість і вартість. З цих даних буде видно максимальну кількість відвідувачів, яких можна буде обслужити, але розраховуючи очікуваний дохід, найкраще розраховувати завантаженість на рівні 60% від максимальної. Як правило, це дозволяє побачити найбільш реалістичну картину. Звичайно ж, з часом, коли про салон дізнаються більше людей, ця цифра збільшиться, а з нею, відповідно, збільшаться і доходи.


Маючи всю інформацію про витрати і доходи, Ви зможете оцінити привабливість даного бізнесу, визначити, чи вигідно відкривати спа-салон, чи готові Ви вкласти свої кошти в нього – все це можна зробити, розрахувавши показники рентабельності.

Сьогодні в Україні ніша надання спа-послуг є відносно вільною, що і привертає увагу підприємців-початківців, але багато хто не знає з чого варто почати і до чого бути готовими, відкриваючи свій спа-салон, що уповільнює процес організації бізнесу і викликає зайві грошові витрати. Щоб відкрити спа-салон, краще попередньо заручитися юридичною підтримкою, щоб без зайвого нервування отримати всі дозвільні документи, а також скласти бізнес-план, щоб подивитися на свою ідею з іншого боку, побачити її переваги і завчасно подбати про усунення можливих недоліків.


Олена Мякшина,

бухгалтер ЮФ “Центр правового консалтингу”

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda