Бізнес-план для відкриття приватного пансіонату для людей похилого віку
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
будинок престарілих 2

У попередній статті ми обумовили головні організаційні тонкощі, які виникають при відкритті будинку для престарілих. У цій же статті пропонуємо детально торкнутися фінансової сторони питання.

Говорячи про приблизну цифру початкових вкладень в бізнес, звертаємо Вашу увагу на те, що вони будуть багато в чому залежати від масштабу бізнесу, а точніше – скільки постояльців планується прийняти на постійній основі, які послуги будуть надаватися, і який статус закладу Ви збираєтеся підтримувати? Чи буде це елітний будинок престарілих з басейном та іншими зручностями або ж Ви будете розраховувати на середній клас, і віддасте перевагу відкриттю закладу без зайвих витребеньок? Все це буде формувати Вашу витратну частину на етапі підготовки бізнесу.


У Ваших же інтересах заздалегідь опрацювати кошторис, щоб вже в процесі реалізації проекту не виникло суттєвих відхилень між сумою витрат, які Ви несете, і тими, які очікували. Така необачність може поставити під загрозу сам проект, а також істотно збільшити суму понесених витрат.

Для приведення будинку престарілих у придатний для початку роботи стан, левову частку витрат Вам доведеться понести ще до відкриття бізнесу, в тому числі на оренду приміщення. Договір найкраще укладати строком не менше, ніж на рік, з можливістю пролонгації. За оренду приміщення, швидше за все, доведеться внести передоплату за кілька місяців наперед, після чого платежі будуть мати вже помісячний характер. Крім орендної плати доведеться сплачувати і комунальні платежі – електрика, водопостачання, газ, вивіз сміття та інші.


Отримавши приміщення в своє розпорядження необхідно провести його ремонт, який, в залежності від стану приміщення, теж може “вилитися в копієчку». Вибору меблів і обладнання також треба приділити особливу увагу. Вам знадобляться медичні ліжка з ортопедичними матрацами, щоб літні люди могли регулювати висоту підйому ліжка, а також уникнути можливих пролежнів. У кожного ліжка потрібно налаштувати кнопку для екстреного виклику медперсоналу, щоб літнім людям могли оперативно надати допомогу в разі потреби. Не зайвим буде встановити в кожну кімнату і телевізор, щоб літні люди могли проводити своє дозвілля не тільки в залі для розваг, а й у власній кімнаті. Ретельно продумуючи інтер’єр будинку престарілих, доведеться також закупити і інші предмети меблів: шафи, дивани, столи, стільці та крісла.

Попередньо підібраний Вами фізіотерапевт підкаже, які саме тренажери необхідно буде встановити в зал для фізичних вправ. З простого інвентарю будуть потрібні килимки для йоги, гантелі і фітбол.

У медкабінет потрібно також купити шафи, медичні ліжка, столи, стільці. Крім цього потрібні різні медичні препарати і апарати (наприклад, для вимірювання тиску) для надання першої допомоги.

Також, в будинку для літніх людей повинно бути кілька інвалідних крісел і медичних ходунків, щоб ті з постояльців, хто обмежений у своїх фізичних можливостях, могли з комфортом пересуватися по пансіонату.

Для облаштування кухні необхідно буде закупити столові прибори, тарілки, каструлі та інші кухонні приналежності. Крім цього, треба буде замовити уніформу для працівників їдальні та медперсоналу пансіонату.

Як бачите, Вам доведеться купити як меблі, так і електроприлади з технікою, різне медичне оснащення, наповнення для санвузлів, тренажерного залу та кухні. Обов’язково потрібно закласти певний відсоток витрат на непередбачені витрати.


На етапі завершальних робіт над будинком престарілих, потрібно зайнятися рекламною кампанією. Найефективніше розмістити рекламу в поліклініках і лікарнях, дати рекламу в газети. Для реклами в Інтернеті буде доцільно відкрити власний сайт, де Ви детально зможете описати послуги, що надаються в пансіонаті, зможете показати умови, в яких проживають постояльці. Це підвищить рівень довіри і допоможе залучити нових клієнтів. Просування і маркетинг стануть окремими статтями витрат у Вашому фінансовому плані.

Кухар повинен буде скласти меню для постояльців виходячи з якого також необхідно буде прорахувати витрати на продукти харчування і напої. Швидше за все, Вам доведеться розробити і кілька меню з урахуванням особливостей дієт постояльців, адже багатьом людям похилого віку потрібно особливе харчування.


Як Ви самі переконалися, витрати на налагодження роботи будинку престарілих складаються з безлічі статей, тому, щоб не помилитися в підрахунках планованих витрат, необхідно ретельно вивчити кожну з них, тільки так Ви отримаєте результат максимально наближений до реальних цифр.

Тепер, коли Ви маєте уявлення про витратну частину Вашого бізнесу, час перейти до формування дохідної. В першу чергу, потрібно усвідомлювати, що повної завантаженості будинку престарілих відразу добитися не вдасться і саме від ефективності Вашої рекламної кампанії буде залежати, як скоро Ви зможете заповнити пансіонат постояльцями і почати отримувати дохід.


Ваші доходи будуть складатися з оплати послуг з утримання літніх людей, тому попередньо потрібно вирішити, скільки кімнат буде, скільки постояльців в них будуть жити. Наприклад, у Вас може бути 15 двомісних кімнат і 10 одномісних. Таким чином, максимальне число літніх людей що проживають в пансіонаті – 40 осіб. Далі потрібно встановити тарифи на проживання в місяць для постояльців з двомісних кімнат і одномісних. Ваш місячний дохід може бути отриманий шляхом множення числа постояльців на вартість проживання в місяць, в залежності від номера, в якому проживає пенсіонер.

Для повернення вкладених коштів потрібно щоб щомісячні доходи повністю покривали щомісячні витрати (оренда, комунальні платежі, продукти харчування, зарплата персоналу, єдиний соціальний внесок та інші податки і платежі). Саме чистий прибуток, який залишається після вирахування з доходів щомісячних витрат буде характеризувати термін окупності проекту.


Ми розглянули основні статті витрат і доходів будинку престарілих, а також принцип їх визначення, керуючись якими Ви можете скласти свій бізнес-план, враховуючи всю вищевикладену інформацію. Якщо ж Ви не впевнені в своїх силах, то краще буде заручитися підтримкою професіоналів, інакше існує ймовірність, що проект так себе і не окупить. Якщо Ви з ентузіазмом і завзяттям візьметеся за відкриття свого будинку для людей похилого віку, він неодмінно дасть очікувану віддачу у вигляді прибутку і хорошої репутації!


Олена Мякшина,

Бухгалтер ЮФ “Центр правового консалтингу”

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda