Точка зору має значення - сpk.ua
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Точка зору має значення

Анексія Криму Російською Федерацією крім усього іншого внесла сум’яття і в сферу права інтелектуальної власності. Справа в тому, що дозволи (ліцензії) на використання об’єктів права інтелектуальної власності, до яких зокрема, належать аудіовізуальні твори (фільми) та інші твори, фонограми, торговельні марки, корисні моделі і промислові зразки і т.п. зазвичай поширюють свою дію на чітко обумовлену країну, тому виникає цілком закономірне питання – територія Криму відноситься до території України або Росії і, відповідно, яка ліцензія надає право використовувати об’єкт права інтелектуальної власності в Криму?

На нашу думку, в такій ситуації визначальною є точка зору суду (комерційного арбітражу), який розглядатиме спір щодо використання об’єкта права інтелектуальної власності на території Криму. Причому, очевидно, що така точка зору буде збігатися з офіційною позицією країни, де такий суд (комерційний арбітраж) знаходиться. Наприклад, суди України явно дотримуватимуться позиції, що, де-юре, анексія Криму незаконна, Крим окупований, але знаходиться у складі України і, відповідно, на територію Криму поширюють свою дії ліцензії, що охоплюють всю територію України, тоді як ліцензії, що охоплюють територію Росії без зазначення території України для використання об’єктів права інтелектуальної власності в Криму не підходять. Суди РФ явно будуть займати протилежну позицію.

Але краще спір попередити. Для цього досить у ліцензійному договорі (ліцензії), що передбачає використання об’єкта права інтелектуальної власності на території України або Росії, або в додатковій угоді до нього окремо обумовити дозвіл або заборону Ліцензіатові використовувати такий об’єкт на території Кримського півострова.

Провідний юрист ЮФ «Центр правового консалтингу» Микола Осінський.

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda