Як скласти бізнес-план? практичні поради
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

Щоб визначити фінансові результати підприємства при позитивній динаміці роботи або ж можливість втрати вкладеного капіталу при несприятливому розвитку подій, в першу чергу, слід розібратися з витратами, які Ви понесете.

Всі витрати можна розділити на дві групи:

  • витрати, які Ви понесете одноразово. До них можна віднести всі витрати, які Ви повинні здійснити на підготовчому етапі, тобто перед безпосереднім початком роботи. Це можуть бути витрати на придбання техніки, машин, меблів, програмного забезпечення та іншого інвентарю;
  • постійні витрати, які Ви будете нести кожен місяць в процесі роботи. Найчастіше це: оренда офісу, комунальні послуги, амортизація, оплата праці найманих працівників, витрати на зв’язок, інтернет, а також інші витрати для життєзабезпечення офісу, витрати на матеріали, податкові та пенсійні відрахування.

Після того, коли у Вас буде вся інформація щодо витрат, можна визначити мінімальний обсяг продажів, який дозволить доходам покривати понесені витрати (точка беззбитковості), а також визначити необхідний рівень продажів, який не тільки покриватиме витрати, але і буде приносити чистий прибуток.

Коли ми визначилися з рівнем витрат, ми можемо братися за прогнозування прибутковості підприємства. При плануванні продажів слід провести маркетингове дослідження, щоб визначити своїх конкурентів, їх ціни на товари (послуги), можливі сезонні зміни в рівні попиту.

Далі потрібно скласти план продажів (помісячно або ж поквартально). З його допомогою Ви спрогнозуєте обсяг доходів і чистого прибутку, які потенційно може приносити ваше підприємство.

Грунтуючись на передбачуваних фінансових показниках (розмір чистого прибутку), можна дізнатися термін окупності проекту, а саме за який термін повернуться Ваші стартові інвестиції (витрати, які Ви несете раз на початку роботи).

Також, не менш важливим буде вибір системи оподаткування. Адже в залежності від кількості доходу, співробітників і видів діяльності можна визначити, на якій системі оподаткування найвигідніше перебувати для мінімізації податкового навантаження, що дуже важливо на початку роботи організації.


Олена Мякшина, ЮФ “Центр правового консалтингу”


Юридический консалтинг по вопросам организации бизнеса

ТУТ детальніше


Інші публікації на вказану тематику на нашому сайті:


Другие услуги ЮФ “Центр правового консалтинга”

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda