Скільки коштує процедура ліквідації та банкрутства?
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
photo liquidation in Ukraine

Чим відрізняється ліквідація від банкрутства?

Ліквідація – це процедура припинення юридичної особи (припинення його прав і обов’язків в повному обсязі).
Ліквідація може проводитися за загальною процедурою щодо тих юридичних осіб, які не мають ознак неплатоспроможності, або тих, які не ведуть господарської діяльності (відсутні активи та пасиви).
Юридичні особи, які мають ознаки стійкої неплатоспроможності, зокрема, це особи, у яких протягом певного періоду часу всіх їх активів недостатньо для виконання грошових зобов’язань перед третіми особами, які не можуть бути ліквідовані за загальною процедурою. Для ліквідації таких юридичних осіб застосовується процедура банкрутства.
За загальним правилом процедура банкрутства застосовується для відновлення платоспроможності юридичних осіб. У тих випадках, коли відновити платоспроможність неможливо, процедура банкрутства призводить до ліквідації неплатоспроможного суб’єкта господарювання.

Скільки коштує процедура ліквідації та банкрутства?

Ціна на послуги нашої фірми по ліквідації залежить від складності та тривалості процедури.
Так, наприклад, вартість ліквідації юридичної особи, яка не веде господарську діяльність (як правило, без активів і пасивів), становитиме близько 10 – 15 тис. грн.
Разом з тим, остаточна вартість таких послуг в кожному окремому випадку визначається індивідуально після детального ознайомлення з документами клієнта.
Вартість послуг фахівців, пов’язаних з супроводом процедури банкрутства, завжди встановлюється індивідуально після детального ознайомлення з документами і спілкування з клієнтом.

Чому процедура виведення компанії з ринку така тривала?

Юридично ліквідація юридичної особи призводить до припинення прав і обов’язків такої особи, а фактично ця процедура завершується його виключенням з «Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Разом з тим, як правило, через велику кількість технічних дій (включаючи проходження процедур перевірок в фіскальних органах), які необхідно здійснити ліквідатору, ця процедура може займати від 6 місяців і більше.
Детальніше про перебіг процедури виведення компанії з ринку можна дізнатися тут: ⇒стаття “Порядок і наслідки ліквідації організації”

Чому не можна ліквідувати компанію за 24 години?

Інтернет «рясніє» привабливими пропозиціями про дешеву ліквідацію за 24 години або 3 дні. На нашу думку, особи, що пропонують такі послуги, вводять клієнтів в оману, займаючись підміною понять.
Зміна власника/керівника, яка дійсно може бути проведена досить швидко, НЕ є ліквідацією юридичної особи, як така, і в перспективі несе в собі істотні ризики юридичного характеру для колишніх власників/керівника (особливо в тих випадках, якщо юридична особа здійснювала господарську діяльність і має певні «скелети в шафі»).
Тому ми завжди пропонуємо нашим клієнтам легальні шляхи припинення бізнесу, а спосіб і стратегію визначаємо, вже виходячи з конкретних обставин ведення бізнесу та інших особливостей.

Чому послуги кваліфікованих юристів з виведення компанії з ринку не можуть коштувати 200 $?

У процесі ліквідації, як правило, задіяні різні фахівці (особливо якщо ліквідується працююча бізнес-структура), процедура ця тривала і вимагає наявності специфічних знань і навичок, а так само несе в собі ряд додаткових витрат.
Якщо Вам пропонують таку вартість, то, можливо, Ви маєте справу з шахраями або юристами, які, користуючись незнанням клієнтом законів, замість повноцінної процедури ліквідації пропонують тільки зміну власників.


Юридичний консалтинг з питань ліквідації та банкрутстваООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda