Ліквідація бізнесу – це не менш відповідальна, а часто і значно складніша процедура, ніж процедура створення бізнесу.

Протягом більше десяти років юридична фірма «Центр правового консалтингу» надає юридичні послуги в цій практиці. Наші юристи і арбітражні керуючі мають великий досвід вирішення завдань щодо закриття бізнесу, як за звичайною процедурою – за рішенням власників, так і через суд – шляхом банкрутства.


Хто наші клієнти?


До послуг нашої фірми вдаються клієнти з різним рівнем структурування бізнесу, зокрема:


Чим ми можем бути корисні

та які послуги ми надаєм?


У цій сфері юридична фірма «Центр правового консалтингу» може оперативно допомогти у вирішенні наступних завдань, зокрема:

1) консультуємо наших клієнтів щодо існуючих способів припинення бізнесу, надаючи їм покрокову інструкцію з ліквідації юридичної особи в залежності від способу закриття бізнесу; ⇒докладніше в статті “Форма і процедура ліквідації юридичної особи в Україні. Алгоритм і покрокова інструкція”

2) вивчаємо звітність і документи, аналізуємо фінансовий стан клієнта (розмір чистих активів, дебіторської і кредиторської заборгованості), виявляємо наявність ознак неплатоспроможності і визначаємо оптимальну процедуру ліквідації;

3) готуємо проекти всіх документів, пов’язаних з процедурою ліквідації за рішенням власника, і здійснюємо всі необхідні дії, пов’язані з такою процедурою (організовуємо і проводимо збори вищих органів, повідомляємо контролюючі органи і супроводжуємо проходження перевірок для зняття з обліку, повідомляємо кредиторів, звільняємо персонал, реалізуємо майно, закриваємо зобов’язання перед кредиторами, готуємо проміжний ліквідаційний баланс та ліквідаційний баланс, анулюємо емісію акцій і закриваємо рахунки в банках і в депозітаріі з цінних паперів) – при необхідності надаємо кандидатуру ліквідатора; ⇒детальніше в статті “Ліквідація підприємства за рішенням власника”

4) супроводжуємо процес ліквідації шляхом банкрутства. Готуємо проекти всіх документів, пов’язаних з судовою процедурою банкрутства, і здійснюємо всі необхідні дії, пов’язані з такою процедурою, зокрема:

 • організовуємо і проводимо збори вищих органів;
 • представляємо інтереси в судовій процедурі банкрутства;
 • здійснюємо бухгалтерський і податковий аудит;
 • повідомляємо контролюючі органи;
 • звільняємо персонал;
 • проводимо інвентаризацію майна;
 • реалізуємо майно за встановленими процедурами;
 • готуємо проміжний і ліквідаційний баланси, закриваємо рахунки в банках;
 • здійснюємо інші необхідні дії – при необхідності надаємо кандидатуру ліквідатора до початку судової процедури, а в подальшому – арбітражного керуючого. ⇒детальніше в статті “Ліквідація підприємства через процедуру банкрутства”

З набранням чинності Кодексу за процедурами банкрутства буде доступна послуга по супроводу процедури банкрутства фізичної особи;

5) супроводжуємо процедуру закриття представництв нерезидентів та дочірніх підприємств іноземних компаній:

 • готуємо проекти всіх документів, пов’язаних з такою процедурою;
 • повідомляємо контролюючі органи і супроводжуємо проходження перевірок для зняття з обліку;
 • повідомляємо кредиторів;
 • звільняємо персонал;
 • реалізуємо майно, закриваємо зобов’язання перед кредиторами, перераховуємо кошти за кордон материнської компанії;
 • готуємо ліквідаційний баланс;
 • закриваємо рахунки в банках;

⇒детальніше дізнатися про послугу “Ліквідація представництв іноземних компаній”

6) супроводжуємо процедуру виключення інформації з Єдиного державного реєстру про керівника підприємства (звільнення директора при відсутності засновників):

 • консультуємо щодо процедури звільнення з посади директора в зв’язку з відсутністю засновників юридичної особи;
 • готуємо проекти документів, пов’язаних з проведенням загальних зборів засновників, актів і повідомлень для фіскальної служби і органів статистики;
 • супроводжуємо судову процедуру встановлення факту припинення трудових правовідносин;
 • готуємо пакет документів на підставі отриманого рішення суду про здійснення реєстраційної дії по видаленню з ЄДР даних про директора;
 • супроводжуємо судову процедуру з вимогою здійснити реєстраційне дію про видалення з ЄДР даних про директора;
 • готуємо пакет документів на підставі отриманого рішення адміністративного суду про здійснення реєстраційної дії по видаленню з ЄДР даних про директора; ⇒докладніше в статті “Звільнитися директору юридичної особи (ТОВ/ПП/ТДВ) самостійно за відсутності засновників можливо!”

7) знімаємо з обліку фізичних осіб підприємців (закриваємо підприємницьку діяльність ФОП).


Що ми робимо?


Ми не вводимо своїх клієнтів в оману, обіцяючи їм за незначну винагороду ліквідацію їх бізнесу і порятунок від усіх проблем (неповернених боргів, несплачених податків та інших подібних турбот) за три дні шляхом переоформлення директора та учасників (власників) юридичної особи на підставних осіб. І категорично не рекомендуємо вірити в ілюзію того, що таке переоформлення на фіктивних осіб (місцевих, в тому числі і на осіб, зареєстрованих на території тимчасово не контролюється владою нашої держави, або на іноземців) позбавить Вас від юридичних наслідків за допущені помилки або неправильні рішення, прийняті в минулому при веденні бізнесу.

Такий спосіб «ліквідації» не вирішить проблеми з несплатою податків або можливої ​​кримінальною відповідальністю, а лише відстрочить, а може і посилить їх в подальшому! Наприклад, якщо через якийсь час продана Вами юридична особа буде використана невідомими особами в фіктивних або інших незаконних операціях, пов’язаних з виведенням коштів і несплатою податків, фінансуванням тероризму та інших подібних операціях! У будь-якому випадку, Вам точно доведеться не раз сходити на допит до слідчого і чим все закінчиться достовірно не відомо. Можливі варіанти. Так, невже варто випробовувати долю і бути настільки безтурботним?! ⇒детальніше в статті “Деякі аспекти експрес-ліквідацій юридичних осіб”


Чому вигідно з нами співпрацювати?


Юридична фірма «Центр правового консалтингу» пропонує комплексну послугу, яка не обмежується виключно консультуванням з питань процедури або підготовкою проектів документів, необхідних для реалізації юридичної частини ліквідаційної процедури. Тому якщо власник прийняв рішення припинити бізнес, то наше завдання допомогти йому в юридичному, бухгалтерському та консалтинговому супроводі ліквідаційної процедури, включаючи вирішення всіх супутніх питань, пов’язаних з персоналом, кредиторами, дебіторами і залишилками майна.

Наша мета – вивільнити час власнику, перебравши всі турботи, пов’язані з ліквідаційною процедурою, в зону відповідальності нашої фірми.


⇒Відповіді на популярні питання по ліквідації та банкрутству