Що таке клубний будинок і особливості інвестування
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев
Особенности инвестирования в клубный дом

Популярність будівництва багатоквартирних будинків клубного типу та відсутність достатньої інформації у відділах продажу забудовників щодо того, а чи існують якісь юридичні тонкощі, пов’язані із придбанням квартир у таких будинках, спричинює необхідність узагальнити питання інвесторів та надати типові відповіді на них.

Зокрема, досить часто інвестора запитують:


Що таке клубний будинок?

  • Просто один з маркетингових способів знайти інвестора. Зазвичай, це багатоквартирний будинок (можливо, із незначною кількістю квартир на поверху). Використовуючи в назві житлового будинку чи комплексу словосполучення «клубний будинок» працівники відділів продажу найчастіше інформують інвесторів про еліт-клас та підвищений комфорт такого будинку.

Чи є додатковий ризик в тому, що це клубний будинок?

  • Абсолютно ніякого – ризики залишаються ті ж самі, що і при купівлі житла у будь-якій новобудові. Для їх оцінки потрібно вивчити дозвільну документацію, перевірити учасників будівництва, ретельно підійти до підготовки відповідного договору про інвестування коштів в новобудову. Тільки за умови повної перевірки і наступного супроводу укладення договорів з забудовником можна зменшити ризики інвестування.
  • Бажано також ознайомитися із проектом договору із майбутнім приватним жеком, оскільки в клубних будинках можуть бути заплановані додаткові послуги, пов’язані із охороною території, наданням інших послуг, пов’язаних із забезпеченням підвищеного комфорту мешканців, що впливатиме на розмір щомісячної плати за обслуговування такого будинку.

Який механізм інвестування в клубні будинки?

  • Окремого механізму немає, оскільки, як правило, йдеться про звичайний об’єкт житлового будівництва. При будівництві таких будинків забудовники використовують різноманітні схеми залучення коштів та продажу житла, що існують на первинному ринку нерухомості.

Олександр Петрик, юрист ЮФ “Центр правового консалтингу”


Юридичний консалтинг з питань перевірки (оцінки) забудовника та об’єкту нерухомостіООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda