Як підготувати бізнес-план? основи від ЮФ ЦПК
Центр правового консалтингу
Open/Close Menu Юридическая фирма ЦПК Киев

При бізнес-плануванні важливо розуміння послідовності кроків, які потрібно здійснити для успішного прогнозування роботи підприємства.

Почати складання бізнес-плану необхідно з попереднього аналізу, який полягає в оцінці внутрішніх і зовнішніх факторів, які будуть впливати на роботу підприємства.

Для цього краще буде скористатися таким інструментом як SWOT-аналіз (метод стратегічного планування, який дає змогу виявити фактори внутрішнього і зовнішнього середовища організації).

Всі фактори прийнято поділяти на чотири категорії:

1) сильні сторони;

2) слабкі сторони;

3) можливості;

4) загрози.

Визначення ЦИХ чинників допоможе скласти об’єктивну картину для майбутнього бізнес-планування.

Так, Ви зможете побачити, чи має Ваша ідея сильні сторони, які можуть бути перевагою перед конкурентами в цій сфері, а також потенційні загрози, які створюють ризики і можуть вплинути на результат роботи організації в майбутньому. Адже якщо бізнес-ідеї НЕ дістає сильних сторін, а зовнішні чинники НЕ сприятливі, то все це може слугувати істотними перешкодами на шляху успішного ведення бізнесу.

Проведення такого аналізу зможе допомогти Вам побачити можливості для розвитку бізнесу, а також підготуватися до труднощів в роботі і продумати шляхи їх подолання.

Перед початком фінансового планування, Ви вже повинні розуміти які товари (послуги) будете продавати, свої цільові ринки збуту, а також споживача ваших товарів (послуг), політику ціноутворення, уявляти, скільки коштів Вам потрібно вкласти в бізнес на етапі його старту.

Якщо підприємство планує займатися виробництвом власної продукції особливу увагу слід приділяти необхідній кількості виробничих потужностей, динаміці виробництва, постачальникам сировини.

Зібравши всі ці дані в одне ціле, можна визначити очікувані результати роботи організації. Тому наступним кроком стане складання приблизно бюджету проекту, щоб розуміти, який обсяг виручки може приносити ваше підприємство і які витрати буде нести (в тому числі податкові), потенційний розмір чистого прибутку.

⇒більш докладно про фінансову частину бізнес-плану і окупності проекту в статті “Складання бизнес-плану (фінансове планування)”


Олена Мякшина, ЮФ “Центр правового консалтинга”


Юридичний консалтинг з питань організації бізнесаКорисні публікації на сайті:

ООО "Центр правового консалтинга". ® ЦПК. 2005-2019. Все исключительные права на весь материал, размещенный на сайте, принадлежат ООО " Центр правового консалтинга ". Размещение материалов сайта на других площадках допускается исключительно при указании прямой видимой ссылки на первоисточник.

Pacta Sunt Servanda